Hrvatska pobjedom protiv Srbije izborila odlazak na EP 2020. godine

Hrvatska rukometna reprezentacija pred ispunjenim tribinama zadarskog Višnjik porazila je u susretu 4.kola kvalifikacija za Euro 2020 Srbiju rezultatom 27:23.

Srbija je povela 2:0, Hrvatska je uzvratila s četiri uzastopna pogotka dok je najvećih +7(16:9) imala tri minute prije isteka prvog poluvremena. Na odmoru smo vodili 17:11.

Drugo poluvrijeme odigrali su kauboji rutinirano te su stigli do pobjede ranije spomenutim rezultatom.

Do slavlja ih je predvodio Manuel Štrlek s 8 postignutih golova.

Tako su igrači izbornika Lina Červara dva kola prije kraja ovog kvalifikacijskog ciklusa osigurali odlazak na europsku smotru koja će se iduće godine održati u Austriji, Norveškoj i Švedskoj. Sa sedam bodova vodeći smo u skupini ispred Švicarske koja ih ima šest.

Prije toga Kauboje očekuju još dva dvoboja u ovim kvalifikacijama, 12. lipnja gostujemo kod Švicarske dok ćemo četiri dana kasnije biti domaćini Belgiji.

Izvor : Sport023